Ecosh B3-VITAMIIN

B-rühma vitamiinid on tuntud oma võime poolest muuta toit kasutatavaks energiaks, aidates organismil täita nii kõiki vajalikke funktsioone. Üks tähtsatest B-grupi vitamiinidest on vitamiin B3 ehk niatsiin, mis mängib võtmerolli energia vabastamisel, aidates kaasa normaalsele energiavahetusele. Samuti aitab see vitamiin hoida närvisüsteemi normaalsena, edendab tervet nahka, reguleerib kolesterooli ja aitab kaasa punaste vereliblede tootmisele.

Niatsiini ehk B3-vitamiini all mõistetakse nikotiinhappe, nikotiinamiidi ja selle derivaate, mis ilmutavad nikotiinamiini bioloogilist aktiivsust. Niatsiini saadakse toiduga (nt liha, kala ja kaunviljad), kuid seda sünteesib ka meie organism aminohappest trüptofaan, mida esineb valkudes.

Niatsiini ehk B3-vitamiini on tarvis:

rasvade, süsivesikute ja valkude ainevahetuses
närvisüsteemi ja lihaste töös
naha ja naha armkoe talitluses
seedeelundkonna kudede moodustumisel
kolesterooli ning triglütseriidide taseme regulatsioonis

Päevane annus (1-2 kapslit) sisaldab: Vitamiin B3 (niatsiin)
250-500 mg NE
%NRV* – 1563-3125 %
% NRV* – protsent päevasest võrdluskogusest täiskasvanutele.

Manustamine:

1 kuni 2 kapslit päevas koos tasakaalustatud toiduga. Toidulisandit mitte kasutada mitmekesise toitumise asendajana. Oluline on toituda mitmekülgselt ja tasakaalustatult ning harrastada tervislikku elustiili. Hoida lastele kättesaamatus kohas. Mitte tarvitada raseduse ja rinnaga toitmise ajal. Mitte ületada soovitatud päevast annust.

Vitamiini B3 suuremas koguses tarvitamine on soovituslik vaid lühikese aja jooksul. Suuremate kui 500 mg annuste korral konsulteerida arsti või apteekriga.

Liigeste toetamiseks võtta 2 tabletti päevas lühiajalise kuurina. Uinumisraskuste ja uneprobleemide korral võib abi olla, kui manustada lühiajaliselt 2 tabletti tund aega enne magama minekut.

TOOTE KOGUS: 90 taimset kapslit, netokaal 51g.

Nikotiinamiid (vitamiin B3 ehk niatsiin), mahuaine riisijahu, želeeriv aine pullulaan (taimne kapsel).

 14.00