Les Petites arhiivilood, osa III

Les Petites arhiivilood, osa III aprill - 2020. 28

Tartu mnt 28! 😄

Kas te teadsite, et tegelikult kunagi oli õhus selline kuri plaan, et Telliskivi Loomelinnaku asemele peab kerkima miski itaallaste püstitatud ärikvartal? Võibolla ka mitte ärikvartal, võibolla mu mälu petab aga 2010 oli see üks peamisi põhjusi, miks me Loomelinnakust ära kolisime. Teadmatus kuhu poole see areneb ja mis üldse saab, põgenesime nagu rotid uppuvalt laevalt.

Samas hakkas klientide huvi poe vastu aina rohkem kasvama ja oli tunne, et peame olema rohkem nähtaval. Otsisime suuri avaraid ruume ja maast laeni aknaid – sihtmärk oli selge. Kuna Tallinnas on äripindadega nii nagu on ehk siis neid eriti nagu polegi, jäi siiski silma üks uhke Stalini-aegne hoone aadressil Tartu mnt 28, Keskturu lähedal. Kolimine algas maikuus 2010. Taas remont ja asjade tassimine, aga valmis ta sai! Uus pind oli uhke, nii nagu ettekujutasime – maast laeni akendega, ligi 100m2 ja ülisuure potentsiaaliga.

Korraga oli meil 8 brändi asemel juba 15 ja see number suurenes iga kuuga. Meiega liitusid oma päris esimeste kollektsioonidega või juba paar aastat tegutsenud kaubamärgid – New Vintage by Kriss, Kirju, Helen Valk Varavin, Katrin Mdmb, MARIMO FASHION, Upstairs Shop, Vassilissa Danavir, Tallinn Dolls, Võhma küünlad jpt tegijad, kellest paljud on paraku tänaseks juba oma tegevuse lõpetanud või nime muutnud. Paari aastaga oli meil kokku juba üle 60 tegija! Kasv oli kiire ja natuke ka valus. Kroonist sai euro, kõik muutus ja arenes iga päev ja oli veidike segane aga samas mänguline. Ja juba 2012 hakkasid mõtted liikuma taas uues suunas.

Sellest aga järgmises loos. Püsige lainel!