Les Petites arhiivilood, osa I

Les Petites arhiivilood, osa I aprill - 2020. 28

Meie pikemaajalised sõbrad ja fännid on ehk kursis, et Les Petites pood on nüüdseks tegutsenud 10 aastat ning selle aja jooksul mitmeid kordi asukohta ja rüüd vahetanud. Disainipoe asutaja Elena Volk toob paksu tolmukihi alt välja fotod ja mälestused.

“Lugu algas nii, et 2008 aastal hakkasin vaikselt ehteid meisterdama. Esimest korda elus sai välismaalt pakk tellitud, sest Eestis ju midagi saada polnud, ainult sellised igavavõitu tarvikud.

Abikaasa aitas ehetele sildid teha ja üsna pea otsustasin, et võiks laatadel kasvõi müümas käia. Olin siis lapseootel ja tööst eemal. Sel ajal polnud uhkeid disainiturge ja muid põnevaid üritusi, täitsa tavalised laadad, näiteks kusagil Rotermanni väljakul vorstimüüja kõrval. Polnud ka sotsiaalmeediat kus oma tooteid reklaamida. Paljud, kes mu ehteid märkasid, pakkusid et need võiks “päris” poes müügil olla. Ega ma kaua ei oodanud, kohe hakkasin uurima kuhu oma asjad müüki saaks. Aga keegi väga polnud huvitatud. Mõtlesin, et mis siis teha, tuleb teha enda pood!

Rendipindu kinnisvaraportaalides vaadates ja oma rahakoti sisu uurides, ei jäänud mul muud võimalust kui leppida väikese stuudio pinnaga mingisuguses “agulis”, mingis kahtlases rajoonis nagu Kalamaja ja eriti imelikus kohas nagu Telliskivi Loomelinnak. Miks ma nii halvas valguses räägin? Sest tol ajal oli see viimane koht kus käia ja ega siin midagi polnud ju teha ka. Pigem oli lausa ohtlik, nagu paljud ütlesid.

Minule meeldis see ruum ja mõte hakkas kohe jooksma. Jooksis muidugi sinna, kuidas kõik seinad võiksid roosad olla ja ehtestendid taevasinised ja sametit ja pitsi võiks olla ka! Ütleme nii, et kui oled lapseootel viimases faasis ja ootad tüdrukut, siis on väga keeruline oma maitsemeelt kontrolli all hoida. Mannavahtu lendas, konfetid paukusid peas ja nii see ükssarviku unistus valmis sai.

Nii Les Petites Loomelinnakusse 2009 a. oma kanda kinnitas ning sellest sündis põnev seiklus ja paljude jaoks koht, kus oma loomingut müüa. Algas lõbus kooskasvamine, mis kestab tänase päevani.” 💗

Tänan kaasosalisi – Joosep, Gerli ja Liisi!